SEO” İngilizce “Search Engine Optimization” kelimesinden kısaltılan bir kavramdır. Fakat Google’ın geliştirdiği yeni arama motoru yaklaşımı ile “Arama Motoru Optimizasyonu” tanımlaması geçerliliğini kaybetmektedir.

Günümüzde arama motoru olarak Google Dünya üzerinde %80, Türkiye’de ise %99 dan fazla kullanılmaktadır. Google’ın felsefesini anlamak teknolojisini anlamaktan çok daha kolaydır ve başarıya giden yolda en önemli değerdir. Google’a göre sitesinde arama yapan kullanıcılar ücret ödemeseler de bir müşteridir ve Google müşterilerine en doğru sonucu göstermek için çalışır. Google’ın sürekli robotlarını geliştirmesi web sitelerine insan gözü ile bakabilme kabiliyetini maksimuma çıkarma amacını taşır.

Google’ın bu bakış açısından yola çıkarak yapılan optimizasyonun adını sadece “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak nitelemek bize göre eksik bir tanımlamadır. O nedenle sitenizi optimize ederken Arama Motoru Optimizasyonu ‘un yanı sıra “Hedef Kitle Optimizasyonu” için de çalışır ve başarıyı sağlarız.

Webcambazı bünyesinde çalışan seo uzmanı arkadaşlarımız kurumsal seo ihtiyaçlarınızı en güncel seo teknikleri ile analiz ederek çözümler.

SEO kavramını çözümleyen kişi olan Seo Uzmanı’nın kim olduğunu iyi anlamak gerekir.

Webcambazı içerisinde çalışan SEO Uzmanları sadece web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirmekle sorumlu değildir. Sitenizin arama motorlarına uyumlu olması arama sonuçlarında çıkması için yeterli bir sebep değildir. Özellikle aktif olarak Google üzerinde arama yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda, yukarıda da belirttiğimiz gibi, web sitenizin içerik uyumu ile sunum şeklininde bir bütünlük sağlama zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bütünlüğün tek bir doğru yolu bulunmamakta, her sektör ve firma için farkındalık yaratmak gerekmektedir. Her web sitesi, her firma, kullanıcı kesiminin isteklerinin, kullanım şekillerinin farkında olmalı ve buna uygun olarak sistemini genişleterek kişiler için en doğru sonucu sunmalıdır. Toplam kalite yönetimi içinde değerlendirilen web sitelerinin en doğru ve kesin analizini yapak kişi ise SEO Uzmanı‘dır

Seo Uzmanlarımızın, en iyi web sitesini yapmak için uyguladığı yüzlerce kuralı bulunmaktadır. Sonuç olarak önemli olan toplam kaliteyi yakalayarak site ziyaretçilerini, sitede en uzun sürede tutabilmektir. Kullanıcılar web sitenizde ne kadar çok vakit geçiriyor ise sitenizi o kadar çok beğenmişler anlamına gelir.

Optimizasyon, hedef kitlenizin analizinden başlar müşteri memnuniyetinde son bulur. Bu süreç içerisinde iyi bir analist, iyi bir reklamcı, iyi bir tasarımcı, iyi bir istatistikçi, iyi bir yazılımcı, iyi bir sistem mühendisi olmak gerekir. En önemlisi ticareti iyi bilmek gerekir ve sektörü tanımak gerekir.