Internet Reklamcılığı; gazete, televizyon, radyo gibi klasik mecralarla karşılaştırıldığında, hem ölçümlendirilebilir olması hem de daha düşük maliyetle daha fazla kitlelere ulaşabilmesi ile ciddi anlamda avantaj sağlamaktadır. İnternet’in son yıllarda kazandığı ivme ile dünya üzerindeki herhangi bir bilgiye en kısa sürede ulaşılabilmesini sağlayan bir kitle iletişim aracı olduğunu düşünürsek; “İnternet Reklamcılığı” hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi en etkin şekilde tanıtmanızı sağlayabilecek reklamcılık türüdür.

İnternet Reklamcılığı; öncelikle hedef kitleye direk ulaşarak reklamcılığın asıl amacına hizmet eden, çeşitli ölçüm yöntemleriyle reklam verene stratejik önem taşıyacak raporlar sunabilen ve geri dönüşümü belgeleyebilen, diğer mecralara oranla daha direkt çözümler sağlarken bunu çok daha düşük bütçelere çözümleyebilen, oldukça karlı bir yatırımdır.

İnternet Reklamcılığı; kolay ölçümlenebilir olması, düşük maliyet ile yüksek görüntülenme oranına sahip olması ve direkt olarak hedeflenen kitleye ulaşmasından dolayı, tüm dünyada reklam verenler tarafından tercih edilen bir reklamcılık dalıdır.

İnternet her alanda olduğu gibi reklam sektöründe de büyük değişimlere imza attı. İnternetin belkemiğini oluşturan arama motorları da bu değişimin motorları oldular. Arama motorları reklamcılığı ise (SEM) artık günlük hayatımızın her alanına sirayet etmiş durumda. Bu alanda da ilk akla gelen platform ise Google’ın reklam platformu Google Adwords ‘tür. Cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlardan masaüstü bilgisayarlara kadar internet erişimi olan her tür cihaza ulaşma potansiyelini barındıran Google reklam platformu Adwords ile istediğiniz yaş aralığından, kullanıcının bulunduğu bölgeye kadar onlarca kritere göre reklamlarınızı istediğiniz hedef kitleye ve istediğiniz saatlerde gösterebilir, bu sayede reklam bütçenizi en etkili şekilde kullanabilirsiniz.

Firmamız Google Partner Ajansı olmasının yanısıra Yandex, Bing ve Yahoo gibi değişik arama motorlarında reklam kampanyalarını da başarıyla yönetirken, Sosyal Medya platformlarında da reklamcılık hizmetlerini vermektedir. Bu sayede firmanızın veya ürününüzün bilinirliğini ve farkındalık seviyesini üst seviyelere çıkarmaktadır.

Günümüz pazarlama anlayışı sürekli mesaj vermek üzerine odaklanmıştır.Yaptığımız bütün bu pazarlama aktivitelerinin sonucunda müşteri ürün veya hizmetimizi satın almadan önce mutlaka daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacaktır.Bu bilgilere ulaşmak için Google, Yandex gibi arama motorlarında arama yapacaktır.Tam bu noktada markanız yerine rakiplerinizin sizden güçlü bir çalışması varsa müşteriyi kaybetmekle kalmayıp yaptığınız iletişim aktivitelerinin de rakibinizin işine yaradığı bir durum ortaya çıkacaktır.

Böyle bir durum ile karşılaşmamak için Google Partner Webcambazı arama hizmetleri ile hem rakiplerinizi takip hem de etkin search kampanyaları ile ürün/hizmet satışlarınızı arttırabilirsiniz