Web sitesi açılmaya karar verildiğinde karar verilmesi gereken pek çok faktör vardır. Bunlardan belkide en önemlisi, Web sitesi barındırma hizmeti anlamına gelen Hosting hizmeti nereden alınmalı? Bunu yaparken öncelikle cevaplanması gereken bazı sorular bulunmaktadır.

1- Site, ne amaçla kullanılacak?
Yayına girmesi istenen sitede bir firmanın kurumsal yapısı kısaca açıklanarak, firmayı bilmek isteyen kişilere bilgi mi geçilecek; kişisel olarak yapılan işlerin yayınlanacağı portfolyo sistemi mi olacak; ürün imajlarının bol kullanılacağı bir satış sitesi mi olacak? Bu soruların cevabına göre site kapasitesi ve trafik değerlerine karar vermek gerekmektedir.

2- Site içerisinde özel bir yapı kullanılacak mı?
Kullanım şekline göre siteniz içerisinde özel bir kodlama yapısı kullanılacak mı? CMS sistemleri kullanacak mısınız? Siteniz hangi dil ile yazılacak ve hostinginizin bunun için bir desteği var mı? Sunucuda kullanacağınız eklentilerin olup olmadığını mutlaka öğrenin. yazılacak dile göre Linux ve ya Windows oluşuna dikkat etmeniz gerekmekte. Tüm yazılımınızın farklı bir şekilde hazırlanması sebebi ile bedelini ödediğiniz hosting hizmetinizden faydalanamamanıza sebep olabilir.

3- Kullanıcıların aktif olarak web mail hizmetini kullanacak mı?
Kullanacağınız alan üzerinden kaç kişi mail hizmetinden faydalanacak? Mail hizmeti IMAP, POP3 gibi standartlardan hangilerini destekliyor? Kaç tane mail adresi açabiliyorsunuz? Bu soruların detayları site alanının kapasitesi üzerinde farklılıklar oluşmasına neden olabilir.

4- Hizmet alınacak firma hangisidir?
Hizmet alınan firma gerçek bir firma mı? Vergi levhası, telefon numarası ve adresi belli mi? Teknik servis, seri ve doğru çözümler sağlayabiliyor mu? Günümüzde özellikle evinde tek başına kişisel olarak hosting hizmeti veren kişilerin bulunduğu göz önünde bulundurulursa Bu soruların cevaplarını iyi bir şekilde vermek ve hizmet alınacak firmanın hakkında yazılan yazıların iyi okunmasında fayda olacaktır.

 

Webcambazı, yukarıdaki soruların ve daha pek çok hosting hakkındaki sorunun cevaplarını sizin için en doğru olacak şekilde analiz eder, inceler ve cevaplarını verir. Sizin için en doğru hosting çözümlerini bulur ve gerekli durumlarda nitelikli hosting hizmeti sağlayarak tüm bu soruların çözülmesini sağlar.